Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu

Wielki Post

DROGA KRZYŻOWA : piątek 17;00 niedziela 10;15

GORZKIE ŻALE : niedziela 15;30

Środa Popielcowa 6 marca 2019r.

środa popielcowa W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz.: 7:00, i 17:00 Środa Popielcowa jest to dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych przed Wielkanocą. Według obrzędów katolickich tego dnia kapłan czyni popiołem znak krzyża na głowie wiernego (w Polsce praktykowane jest posypanie głowy popiołem), mówiąc jednocześnie: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, co ma przypomnieć człowiekowi o kruchości jego życia i nieuchronnej śmierci. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia) i post ścisły (między 18., a 60. rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do trzech: jednego do syta oraz dwóch skromnych.

Ofiarowanie Pańskie

Ze świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek - kończy się tradycyjny (a nie liturgiczny - ten skończył się świętem Chrztu Pańskiego) okres Bożego Narodzenia. Dzisiejsze święto zamyka więc cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. Liturgia po raz ostatni w tym roku ukazuje nam Chrystusa-Dziecię.

tekst alternatywny

Od 1997 r. 2 lutego Kościół powszechny obchodzi ustanowiony przez Jana Pawła II Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w podczas naszej dzisiejszej modlitwy na Eucharystii.

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia w Kościele Katolickim.

święto Chrztu Pańskiego

EPIFANIA - Dzień Objawienia Pańskiego
Kościoły chrześcijańskie na Zachodzie obchodzą 6. stycznia Święto Objawienia Pańskiego (Święto Epifanii),
zwane popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to jedne z najstarszych świąt w chrześcijaństwie.

tekst alternatywny

Święty Stanisław, biskup i męczennik główny patron Polski

Pełny życiorys (kliknij w obrazek)

św. Stanisław

album

Z okazji 35 rocznicy rozpoczęcia budowy naszego kościoła,

wydaliśmy jubileuszowy album.

Znajdziemy w nim zdjęcia z budowy, z konsekracji i z tego co w parafii się dzieje.

Pieniądze ze sprzedaży przeznaczamy na potrzeby naszej świątyni. Cena 30 zł.

Warunki odpustu zupełnego
kliknij w obrazek

odpust zupełny

Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Narodzienie NMP 8 września obchodzimy uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
Kościół bardzo rzadko czci narodzenie świętych.
Liturgicznie obchodzimy urodziny tylko w trzech przypadkach:
narodzenie Jezusa – 25 grudnia, narodzenie Jana Chrzciciela – 24 czerwca
i narodzenie Najświętszej Maryi panny – 8 września
.

19 lutego godzina 20;00

za wstawiennictwem św. Józefa

Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski
główna Patronka Polski

3 maj NMP

25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Kościół czci tajemnice Wcielenia Syna Bożego osobnym świętem,
9 miesięcy przed Bożym Narodzeniem.
Święto to obchodzono w Kościele Wschodnim 25 marca już w VI wieku.
W Kościele Zachodnim wprowadzono je dopiero w VII wieku.

Zwiastowanie

szczegóły kliknij w obrazek :-)

Święto Świętej Rodziny

Zwykle w pierwszą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim obchodzimy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za nasze rodziny,
aby stawały się coraz bardziej na wzór Świętej Rodziny i prośmy o nowe i święte rodziny
w naszym kraju i na całym świecie, aby powstawało wiele Kościołów domowych,
które będą przemieniać każde społeczeństwo i cywilizację na chrześcijańską.

niedziela św. Rodziny

8 grudnia

Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny

Niepokalane Poczęcie