od 1 października
Różaniec : poniedziałek ,wtorek, środa ,czwartek , piątek , sobota
 o godzinie 17;00

niedziela o 15;30
Po nabożeństwie różańcowym Msza święta.

7. października w Kościele obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

MBR

7. października w Kościele obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowe .

Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi,                                                                    odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 r.

Ówczesny papież – św. Pius V, dominikanin, gorący czciciel Matki Bożej, świadom,

komu zawdzięcza cudowne ocalenie Europy, uczynił dzień 7 października świętem Matki Bożej Różańcowej.

Do odmawiania różańca wzywała Matka Boża w czasie objawień w: Lourdes, La Salette, Fatimie.
Matka Teresa z Kalkuty odmawiała go nieustannie.
Jan Paweł II mówił: „Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania”.

22 października ,

Kościół w Polsce obchodzi po raz kolejny liturgiczne wspomnienie obowiązkowe Św. Jana Pawła II, papieża!