Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu

Wielki Post

DROGA KRZYŻOWA : piątek 17;00 niedziela 10;15

GORZKIE ŻALE : niedziela 15;30

Środa Popielcowa 6 marca 2019r.

środa popielcowa W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. o godz.: 7:00, i 17:00 Środa Popielcowa jest to dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych przed Wielkanocą. Według obrzędów katolickich tego dnia kapłan czyni popiołem znak krzyża na głowie wiernego (w Polsce praktykowane jest posypanie głowy popiołem), mówiąc jednocześnie: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, co ma przypomnieć człowiekowi o kruchości jego życia i nieuchronnej śmierci. W Środę Popielcową katolików obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14. roku życia) i post ścisły (między 18., a 60. rokiem życia), czyli ograniczenie liczby posiłków do trzech: jednego do syta oraz dwóch skromnych.

dzień kapłański
dzień kapłąński

Wielki Czwartek kapłani w Kościele Katolickim obchodzą swoje święto.
Zachęcamy w tym dniu do modlitwy w ich intencji.
Składamy najlepsze życzenia księdzu proboszczowi i księdzu doktorowi
oraz wszystkim księżom którzy pomagali w naszej parafii,
i którzy pochodzą z naszej parafii by Chrystus Najwyższy Kapłan,
który ich wybrał, darzył wszelkimi łaskami, dobrym zdrowiem
i zachował na długie lata w służbie kapłańskiej.

Nabożeństwa w okresie Wielkiego Postu

DROGA KRZYŻOWA :  31 marca piątek 18;00       niedziela 10;15